R jak Rodzinka

 

 

Jak mawia Dziadek Romuald: „Gdy wzywa zabawa, to nie ma się nad czym zastanawiać. Tylko się bawić!”. „R jak Rodzinka” to pierwszy interaktywny podcast familijny. Zapraszamy całe rodziny do domowej strefy relaksu… usiądźcie wygodnie na kanapie, połóżcie się na dywanie lub na trawie w ogródku.

Przygotujcie popcorn, zamknijcie oczy i … słuchajcie uważnie!

W niesamowitą podróż do domku rodziny Rodzinnych na osiedlu Familijnym zabierze Was Bajarz, który przygotował dla zadania, które wykonacie całymi rodzinami oraz konkursy z nagrodami!

SEZON 1:
1 czerwca 2020 – Odc. 1 – „O rodzince”
8 czerwca 2020 – Odc. 2 – „O owadach”
15 czerwca 2020 – Odc. 3 – „O bajce”
22 czerwca 2020 – Odc. 4 – „O prawach dziecka”

Wspaniałej zabawy i…. do usłyszenia!

Zadanie numer 1 do odcinka „O rodzince”
Przygotujcie domek – pomidorek z osiedla Familijnego. Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie, jak może wyglądać. Użyjcie dowolnej techniki – możecie go narysować, namalować, zbudować z drewna, plasteliny lub jak tylko chcecie! Ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Odcinek nr 1 „O rodzince”

Zadanie numer 2 do odcinka „O owadach”
Dziś również przygotujcie domek, ale nie taki jak poprzednio. Tym razem naszem zadaniem jest stworzenie EKOdomku dla naszych małych przyjaciół – owadów! Pszczółki, biedronki i gąsienice w lecie potrzebują schronienia i bezpiecznego azylu, my możemy pomóc im czuć się bezpiecznie i komfortowo. Wybierzcie się na rodziny spacer, poszukajcie szyszek, kamieni i patyczków. Schowajcie je do dużej doniczki lub drewnianego domku, który sami zbudujecie. Gotowy EKOdomek wystawcie na dwór, w ustronne miejsce. Koniecznie wyślijcie nam zdjęcia gotowych prac. Powodzenia!

Odcinek nr 2 „O owadach”