Event familijny, który nie tylko bawi – Uniwersytet Dobrej Zabawy

Event familijny, który nie tylko bawi – Uniwersytet Dobrej Zabawy

Event familijny, który nie tylko bawi – Uniwersytet Dobrej Zabawy

Spotkania z bohaterami popularnych bajek, szaleństwo i skoki na dmuchańcach, malowanie twarzy, pokazy iluzji, warsztaty plastyczne oraz modelowanie postaci z balonów – to zdecydowanie najpopularniejsze atrakcje dla dzieci podczas eventów. Każdy maluch z wypiekami na twarzy pędzi w kierunku strefy dziecka, gdy dowie się o przygotowanych animacjach dla dzieci i zabawach. Niewątpliwie powyższe atrakcje cieszą dzieci, ale czy nadal zadawalają rodziców?

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża dziecięca (w tym sektor animacji dla dzieci) rozwinęła się w kosmicznym tempie. Co rusz pojawiają się nowe gadżety, zabawki i atrakcje dla dzieci. Co za tym idzie – klient, a w tym wypadku często rodzic staje się bardziej wymagający. Świadomi rodzice wybierają eventy dla dzieci, które zostawią u najmłodszych coś więcej, niż tylko brokatowy tatuaż na przedramieniu. Biorąc pod uwagę powyższe fakty stworzyliśmy event, który bawi, uczy oraz integruje, ale nie tylko dzieci, a całe rodziny.

Zainspirowani historią Dnia Dziecka, która sięga lat 50. ubiegłego stulecia stworzyliśmy Uniwersytet Dobrej Zabawy.

W Polsce Dzień Dziecka obchodzimy od 1950 roku. Głównym założeniem tego święta jest szerzenie idei zrozumienia pomiędzy dziećmi z całego świata oraz promowanie działań na rzecz ich rozwoju i edukacji.

Zgodnie z fundamentalnymi założeniami Dnia Dziecka przygotowaliśmy wydarzenie, podczas którego każde dziecko odwiedzające galerię handlową poznało swoje prawa, wzięło udział we wspaniałej zabawie, a także zdobyło nową wiedzę z zakresu języka polskiego, literatury, geografii, chemii, a nawet sztuki – to wszystko oczywiście na wesoło!

Po przekroczeniu Uniwersytetu Dobrej Zabawy każdy maluch w towarzystwie rodzica udał się do sekretariatu, by odebrać dzienniczek ucznia, który posłużył do zbierania zaliczeń ze wszystkich atrakcji.

Największym zainteresowaniem (jak zwykle) cieszyła się scena główna, czyli „aula uniwersytecka”. To tutaj, na dzieci czekały edukacyjne przedstawienia teatralne przygotowane przez Teatr familijny Tandem. Aktorzy w komiczny sposób przekazali najmłodszym wiedzę podczas spektaklu „Detektyw Lupa na tropie abecadła”. Nie zabrakło animacji dla dzieci w „strefie najlepszej zabawy”  oraz warsztatów z wykorzystaniem instrumentów muzycznych.

O każdej pełnej godzinie klienci galerii przebywający w pobliżu auli uniwersyteckiej usłyszeli wcześniej przygotowaną audycję radiową dotyczącą praw dziecka.

Kolejnym punktem programu była „książkoteka”, czyli miejsce w którym jeden z aktorów Teatru familijnego Tandem w postaci Bajarza przedstawiał dzieciom w niecodzienny sposób fragmenty popularnej literatury dziecięcej.

Trzecie zaliczenie mali studenci zdobyli w strefie laboratoryjnej. Szaleni naukowcy przygotowali cykl wybuchowych pokazów i warsztatów w laboratorium małego naukowca.

Pasjonaci malowideł, bazgrołów i mazgajów znaleźli coś dla siebie na stacji czwartej. „Bazgrołownia”, czyli atelier małych artystów wyposażone w płótna, sztalugi, pędzle, wałki, strzykawki, psikawki i wiele litrów kolorowej farby.

Na koniec – lekcja geografii z Profesor Globus. Spersonalizowana gra XXL zawierająca flagi i ciekawostki ze świata, była wyzwaniem nie tylko dla dzieci, ale również rodziców.

Uczniowie, którym udało się zebrać wszystkie zaliczenia otrzymali miano Absolwenta Uniwersytetu Dobrej Zabawy oraz upominki od galerii handlowej. Organizacja eventów o charakterze familijnym to zdecydowanie to, w czym czujemy się najlepiej. Integrujemy pokolenia, przekazujemy wiedzę, bawimy i tworzymy wspomnienia. Wydarzenia skierowane dla rodzin z dziećmi zwiększają frekwencję odwiedzających, ale również budują pozytywny wizerunek organizatorów wśród klientów, partnerów i pracowników.