Zespól Teatru familijnego TANDEM to grupa wykwalifikowanych aktorów, animatorów i pedagogów, którzy podczas spektakli porywają całe rodziny w niesamowita podróż do świata, który bawi, uczy i integruje. Scenariusze przedstawień przeznaczone są dla widzów w każdym wieku. Stawiamy na dobrą zabawę wśród odbiorców wszystkich pokoleń. W komiczny sposób przekazujemy najmłodszym wiedzę, a najstarszym przypominamy o tym, czego uczyli się przez całe życie. Wszystkie spektakle mają charakter interaktywny. Widzowie włączani są w przebieg przedstawienia i nierzadko kierują losami bohaterów. Repertuar przedstawień teatralnych 2019/2020 przedstawia spektakle rozrywkowe, okolicznościowe, profilaktyczne i edukacyjne. Każda historia kryje w sobie ukryty przekaz i kończy się morałem.

#dajsięporwać …wyobraźni!

„Kapitan Długonosy i jego losy”

Silny i porywisty wiatr dał się we znaki. Wzburzone fale zajęły cały statek. Załoga Kapitana Długonosego rozbiła się na nieznanym lądzie. Rozbitkowie próbują odnaleźć się na nowym terenie. Zebranie załogi oraz budowa statku to nie lada wyzwanie, gdy w grę wchodzi walka z czasem, którego nie mają….

„Kapitan Długonosy i jego losy” to interaktywny spektakl teatralny dla całych rodzin.

Według prognoz podczas przedstawienia pojawi się olbrzymia fala dobrej zabawy. Synoptycy zapowiadają ogromny sztorm dziecięcych uśmiechów o sile 5000 w dwunastostopniowej skali. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zaopatrzenie się w kapoki.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl rozrywkowy.

„Nowe szaty Króla Jęczybuły”

Spryt, zwinność i przebiegłość to tylko niektóre umiejętności tkaczy z dalekich stron. Przybywają do Krawcogrodu, królestwa wielkiego, gdzie władzę sprawuje naiwny i zapatrzony w siebie król. Słabość do niecodziennych strojów, wyszukanych kreacji i błyszczących nici to wielka szansa dla oszustów.

Bajkę o samolubnym władcy opowie wszystkim Bajarz – człowiek znany i ceniony w świecie bajek od wielu, wielu lat.

„Nowe szaty Króla Jęczybuły” to interaktywny spektakl teatralny inspirowany powieścią H. Ch. Andersena „Nowe szaty Cesarza”. Widzowie razem z bohaterami bajki wezmą udział w intrydze, która całkowicie odmieni losy mieszkańców Krawcogrodu.

Jedno jest pewne – ubaw po pachy i nici z pięknego stroju!

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl rozrywkowy, profilaktyczny.


„Na straganie – historia prawdziwa”

Wszyscy mieszkańcy targowiska są w wielkim szoku. Warzywa mają dość takiego traktowania! Marchewka rozpoczęła wielki bunt, a burak wymyślił najlepszy pomysł na transparent! Szczypior podniósł najcięższego ziemniaka, by ten mógł krzyczeć wniebogłosy!

Warzywa i owoce w towarzystwie Straganiary Barbary kwestują „Precz ze stereotypami, jesteśmy super warzywami!”. 

Jak zakończy się ten strajk? Co, jeśli kapusta nie ma wcale pustej głowy, a Burak w ogóle nie jest “burakiem”? Czy Cebula okaże się najpiękniejszą istotą na świecie?

 “Na straganie – historia prawdziwa” to interaktywny spektakl, którego bohaterowie w żartobliwy sposób łamią stereotypy. Widzowie otrzymują potężną dawkę witamin oraz informacji na temat owoców i warzyw.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.


„Gorączka w Wielkanogrodzie”

W dalekim Wielkanogrodzie nastał wielki dzień, przed wielką nocą. Wszyscy mieszkańcy z zapałem przygotowują się do nadchodzącej Jajolimpiady. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem….

Czy murawa z rzeżuchy zostanie skoszona na czas? Kto zostanie mistrzem Jajolimpiady? Gdzie podział się sędzia Zając?

“Gorączka w Wielkanogordzie” to wiosenna opowieść z jajem, podczas której każdy młody (i nie tylko) widz dowie się co nieco o Wielkanocnych tradycjach, ale też weźmie aktywny udział w mistrzostwach Jajolimpiady.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, okolicznościowy, rozrywkowy.Świąteczna Awaria”

Laponia. Godzina 4:45. Oddział specjalny ekipy Świętego Mikołaja.

Cały oddział jest gotowy. Stoi na baczność już od kilku dni. Renifery najedzone, prezenty spakowane. Mikołaj zrobił ostatni trening cardio w tym sezonie i zrzucił kilka kilogramów z pasa. Wszystko jest dopięte na ostatni czerwony guzik. To miała być kolejna udana świąteczna misja… gdyby nie oni – Elf Florian i Elfica Klementyna. Nowi rekruci nie sprostali zadaniu. Prawidłowe wykonanie wiązadeł w saniach przerosło ich umiejętności. W czasie lotu doszło do olbrzymiej awarii… Czy z tego wybrną? Czy prezenty zostaną dostarczone na czas? Gdzie podział się Święty Mikołaj?

Przepełniona dużą dawką humoru Świąteczna opowieść o Elfach, które pomimo trudności i niepowodzeń nie poddają się, odnajdują zaginionego Świętego Mikołaja i doprowadzają Wigilijną misję do skutku.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, okolicznościowy, rozrywkowy.„Cyfrowy Kapturek – nowa historia”

Znana i lubiana przez wszystkie dzieci historia w niecodziennym wydaniu.

Bajkę opowie widzom Bajarz – człowiek o dziecięcej wyobraźni, która nie ma granic, zahamowań, ani strachu. Przeniesie dzieci w zaczarowany świat baśni, której jeszcze nie znają… a może znają? To się okaże!

“Cyfrowy Kapturek – historia, której jeszcze nie znacie” to opowieść bazująca na popularnej powieści Charles’a Perraulta “Czerwony Kapturek”. W niebanalnej odsłonie przygody dziewczynki nabiorą innego toku, niż spodziewają się tego odbiorcy. W przedstawieniu wykorzystane zostaną nowe technologie oraz zagrożenia z nimi związane.

Interaktywny spektakl przedstawi dzieciom alternatywy gier komputerowych, urządzenia GPS, a nawet smartphona! Nie zabraknie śpiewu, tańca i żartów z najwyższej półki.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl profilaktyczny, rozrywkowy.„Kopciuszek – Śmieciuszek”

Za górami, za lasami, za wieloma wysypiskami w pałacu pięknym i bogatym żył sobie Kopciuszek. Kopciuszek – Śmieciuszek, bo tak młodą damę nazywano na Królewskim Dworze….

Historia znana i lubiana przedstawiona zostanie tym razem nieco inaczej. Bajkę opowie widzom nie kto inny, a Bajarz, który w swej magicznej księdze spisał autorskie wersje bajek, które znamy od najmłodszych lat.

“Kopciuszek – Śmieciuszek” to przezabawna opowieść poruszająca poważne problemy nawiązujące do dzisiejszych czasów. Główni bohaterowie bajki zmierzą się z segregacją odpadów i recyklingiem oraz pokażą najmłodszym w jaki sposób wykorzystać zużyte przedmioty do świetnej zabawy, a nawet…. przygotowania wyjątkowej sukni balowej.

Interaktywny spektakl włączy widzów do wspólnej zabawy oraz zostawi w pamięci odbiorców ślad, dzięki któremu wspólnie możemy zmienić świat.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl profilaktyczny, rozrywkowy.

„Detektyw Lupa w matematycznym labiryncie”

Interaktywna opowieść, która w ułamek sekundy przeniesie widzów w skomplikowany świat równań matematycznych.

Detektyw Lupa, którego iloraz inteligencji jest niższy, niż temperatura jego ciała spotka na swojej drodze wielkiego PITAGORASA. Podzieli się on  z nim nie tylko tajnikami obsługi kalkulatora, ale również pomnoży jego wiedzę z zakresu dobrej zabawy, komicznych żartów i w końcu….  kanapką na drugie śniadanie.

“Detektyw Lupa w matematycznym labiryncie” z pomocą dzieci rozwiąże matematyczne zagadki i pozwoli spojrzeć na najtrudniejsze równania z perspektywy dalekiej od szkolnej ławki.

Interaktywny spektakl teatralny oparty jest na autorskim, niebanalnym scenariuszu. Zawiera wątki edukacyjne, a dzięki ogromnej dawce dobrej zabawy każdy młody widz przekona się, że matematyka wcale nie jest nudna.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.

„Detektyw Lupa na tropie ABECADŁA”

Kawa zaparzona, lupa umyta, kapelusz poprawiony. To miał być kolejny spokojny dzień w biurze detektywistycznym Pana Lupy. Aż do teraz, kiedy jego biuro odwiedziła Pani Elżunia, znana na całym świecie z nienagannej dykcji, znajomości wszystkich pułapek językowych oraz mistrzowskiego pióra.

Powierzyła mu bardzo trudne zadanie. Trzeba schwytać złodziejaszka, który ukradł wszystkie literki z alfabetu!

“Detektyw Lupa na tropie ABECADŁA” to interaktywny, edukacyjny i autorski  spektakl, w którym główny bohater z pomocą dzieci odnajdzie wszystkie zagubione literki oraz stawi czoła najtrudniejszym łamańcom językowym.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.

„Elegancja Francja”

Francja, rok 2018, Pole Marsowe nad Sekwaną.

To pierwsza podróż liniami lotniczymi TANDEM Airlines. Pilot Dodo wypolerował już swój samolot Bolek 767 Jumbo Jet i czeka na swoją załogę, by wyruszyć w podróż do słonecznej Francji.

To miało być zwyczajne spotkanie przy filiżance herbaty z jego przyjaciółką Coco. Pilot Dodo, jak zawsze został wplątany ”jak ciasto w croissant” w sam środek problemu. Francuski Gang Bagieta ukradł wieżę Eiffla i ukrywa się przed Paryską Policją. Turyści rozpaczają, przyszły narzeczony Zenek nie wie gdzie się teraz oświadczyć, a cały urok Paryża stracił sens…

Czy Pilot Dodo wraz ze swoją załogą rozbije Gang Bagiety? Jak złodzieje zdołali ukraść i ukryć wieżę Eiffla? Czy pilot bezpiecznie wyląduje na nieznanym lądzie?

“Francja elegancja” to interaktywny spektakl, w którym Pilot Dodo wraz z dziećmi poznają najskrytsze zakamarki Francji. Niesamowite zwroty akcji i duża dawka humoru gwarantowane.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.

„Wielki Kanion – wielkie kłopoty”

Ameryka Północna, rok 1873, palące stepy wielkiego Kanionu.

Temperatura sięga kresu termometrów, kukurydza na polu zamienia się w morze popcornu – to tylko niektóre z uroków dzikiego zachodu.

W westernowym miasteczku Los Mustangos, nieopodal Wisconsin swoją zmianę pełni Szeryf Bizon – przystojny, odważny, z najpiękniejszym wąsem. Jego andaluzyjski koń Błyskawica gotów jest na kolejny pościg za złoczyńcami z zachodniego Meksyku. Wiadomość o powrocie łachmyty Kaktusa wprawia go w osłupienie. Jako pomocnika wynajął Pilota Dodo, który bardzo dobrze zna tamtejsze tereny.

Czy Szeryf wraz z Pilotem Dodo położy kres 10 letniemu pościgowi? Kim jest Łachmyta Kaktus? Czy Indianie maczali w tym swoje palce?

“Wielki kanion – wielkie kłopoty” to interaktywny spektakl, odwołujący się do historii oraz tradycji Kowbojów i Indian. Słoneczny klimat dzikiego zachodu, prawdziwie westernowa muzyka i odważny Szeryf Bizon zagwarantują wszystkim odbiorcom niezapomnianą przygodę i krótkotrwałe bóle brzucha wywołane…. śmiechem!

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.

„Joga w Wietnamie”

Wietnam, rok 2018, zielone tereny góry Phan Xi Păng.

Zapach ryb, wielkie upały i rosa spływająca po źdźbłach trawy to klimat pięknego Wietnamu. Kapitan Dodo leci z kolejną misją ratunkową. Jego dziewczyna Angelina została uwięziona na szczycie góry Phan Xi Păng. Jak to się stało? Nie wiadomo!

Jego przyjaciel Nguyễn, twierdzi, że to sprawka małpy Ewy Bananowskiej, która uprawia tam jogę.

Czy Pilot Dodo wraz ze swoją załogą położą kres wybrykom małpy? Dlaczego dziewczyna Angelina poleciała sama w tak daleką wyprawę? Czy przyjaciel Nguyễn zdradzi nam tajemnice góry?

“Joga w Wietnamie” to interaktywny spektakl zapierający dech w piersiach. Historia pokazuje bardzo ważną wartość jaką jest miłość, dostarcza olbrzymiej dawki humoru, a każdy młody widz w czasie jej trwania pozna sekrety Jogi Śmiechu oraz ciekawostki na temat życia w Wietnamie.

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.

„Niezły Meksyk”

Meksyk, rok 2018.

Samolot Bolek 767 Jumbo Jet zaczął szaleć niczym sztorm na morzu. Wskazówki w kokpicie obracają się z prędkością światła.  Zepsuty samolot? Nic bardziej mylnego! To oznaka potężnego skarbu, który jest bardzo blisko….

Pilot Dodo wybiera się w kolejną podróż samolotem Bolkiem 767 Jumbo Jet.

Kolejna zagadka? Kolejne tajemnice? O nie! Tym razem Kapitan Dodo wybiera się ze swoją załogą w podróż, podczas której poszukiwać będą skarbu Azteków! Legenda głosi, że częścią skarbu jest złote sombrerro!

Wyprawa nie będzie prosta, a na uczestników wyprawy czyhać będzie wiele przeszkód.

Czy Pilot Dodo zaprzyjaźni się z Pulchnym Rodriguezem? Ile czasu zajmie trasa do Meksyku? Jakie przygody czekają turystów na miejscu?

“Niezły Meksyk” to interaktywny spektakl, w którym niezła historia dostarczy nam niezłej dawki humoru. O oprawę muzyczną zadba Dj Mariaci!

Czas trwania: 40 minut + 20 minut animacji tematycznych z aktorami.

Spektakl edukacyjny, rozrywkowy.